PL logo EN
Szukaj |
16:45 - III pokaz KONKURSOWY - AULA
1. Anna Błaszczyk, Trzej Królowie, 2014, Polska 00:08:13
2. Jacek Jędrzejczak, Blind Windows, 2014, Polska 00:10:28
3. Pat Dudek, Krótka kakofonia brzydoty, 2014, Polska 00:05:03
 
 
[KOMENTARZ AUTORSKI]
“Krótka Kakofonia Brzydoty” jest filmem o tym, jak wiele rzeczy w życiu nie ma znaczenia. Pod pozorem adaptacji wiersza “Topielice” Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, usiłowałem osiągnąć obiektywizm w przedstawieniu takich postaw jak nihilizm, redukcja wartości oraz wątpliwości światopoglądowe.
Wideo bazuje na kombinacji przeciwległych cech; nadmierna estetyzacja współgra tu ze zdegradowaną jakością, poetyka z dziecięcym bełkotem, naturalistyczny dokument przeplata się z surrealizmem narracji, a wartość ludzkiego życia zmierzona zostaje skalą towarzyszącej w nim brzydoty.
Pozorny porządek logicznych odpowiedzi zostaje zachwiany, widzowi sugerowane jest pytanie o prawdopodobieństwo odnalezienia surowej prawdy w doświadczeniu z pozoru odrealnionym i komicznym. Jednak narracja pozwala samemu ocenić, czy w konkluzji odnajdujemy uniwersalną  prawdę, czy jest to jedynie transpozycja „filozofii zwątpienia” zawartej w wierszu.
 
Pat Dudek ( urodzony w 1992 roku) obecnie studiuje Film i Multimedia w Warszawskiej Wyższej Szkole Filmowej, absolwent Liceum Plastycznego im. Wojciecha Gersona w Warszawie. Jego zainteresowania to: sztuki wizualne (grafika), audio (produkcja, dźwięk, wokal), wideo i performance. Inspiracją dla Pata Dudka jest praktyka współczesnych artystów konceptualnych, rytuały i sztuka prymitywna. W swoich pracach łączy kwestie społeczne, takie jak niezdolność do adaptacji, bezosobowość czy wpływ agresywnego kapitalizmu na duchowość i rytuały ludowe. Współzałożyciel i wokalista muzycznego projektu Undine.
 
4. Yoshiya Hirayama, Scratch from dinner, 2012, Japonia 00:02:08
5. Monika Czyżyk, Patrzątka, 2015, Finlandia 00:17:12
6. Combi Cats, Johny Little Pony, 2015, Polska 00:03:13
 
 
← Powrót
Następna edycja za:
-2244 dni
Filmy konkursowe
Festival in out in news