PL logo EN
Szukaj |
Learnig to talk
Reż. Kamen Karalov
1 nagroda w konkursie 8 Festiwalu IN OUT 2014
Napisy w języku angielskim
Notatka od reżysera filmu:
W tym przypadku "rozmowa" powinna być traktowana jako "komunikacja". Za zwykłą historią dziecka uciekającego z domu i wsiadającego do samochodu z nieznajomym kryje się opowieść o niemożności komunikacji i relacjach międzyludzkich. Jeśli widzowie dali się zwieść dziwnemu zachowaniu kierowcy, dwuznacznym dialogom i naturalnym ludzkim uprzedzeniom, to najprawdopodobniej będą zaskoczeni. Ponieważ to, co jest naprawdę przerażające w tej historii to brak więzi między mężem a żoną, między rodzicami i ich dziećmi. W tym znaczeniu zachowanie chłopca działa jak "akcelerator", który sprawia, że wszyscy na nowo zaczynają uczyć się komunikować.
 
Ośmiolatek dowiaduje się, że jego rodzice zamierzają odebrać mu psa, więc ucieka. 40-letni mężczyzna znajduje dziecko przy drodze i wsadza je do samochodu. Podczas gdy rodzice zaczynają panikować, mężczyzna jeździ pustymi drogami z dzieckiem w samochodzie. Nadchodzi moment dla rodziców, aby przemyśleli relacje w rodzinie i dla nieznajomego, aby oddał im dziecko i pogodził się ze stratą własnego syna.
 
Biografia artysty:
Kamen Kolarov urodził się w 1982 roku w Sofii, w Bułgarii. W 2001 roku ukończył Liceum Matematyczno- Przyrodnicze. Zaczął studiować prawo na Uniwersytecie w Sofii i otrzymał dyplom magistra prawa. Następnie pracował jako radca prawny w komercyjnym banku przez dwa i pół roku, a kolejne dwa jako samozatrudniony prawnik.
Od liceum, Kamen interesował się kinem, a zwłaszcza procesem tworzenia filmów. Podczas studiów prawniczych często dorabiał jako statysta w produkcjach filmowych, co pomogło mu uważnie obserwować tworzenie filmów od kuchni, nawiązać kontakty z filmowcami, i uświadomić sobie, że kino jest jego powołaniem.
W 2011 roku złożył papiery w NATFA i rozpoczął studia "reżyseria dla filmu i telewizji".

Filmografia:
1. “Sunday”/ “Niedziela”, 2012, document, 6.40 min.
2. “Learning to talk”/ “Nauczyć się mówić”, 2013, fabuła, 13 min.
3. “The unknown forests”/ “Nieznajome lasy”, 2013, document, 16 min.
 
Obsada i realizacja
Główna obsada: Svetoslav Doichinov; Anastasia Lyutova; Simeon Lyutakov; Stoian Radev;
Scenariusz: Nikola Tsanov, Kamen Kolarov
Kinematografia: Biser Dzhonev
Produkcja: NATFA “Kr. Sarafov”
Montaż: Nevelin Vulchev, Kamen Kolarov
Reżyseria: Kamen Kolarov
Wyróżnienia:
SFF 2014, Jameson Short Film Award Sofia
FIAV 2014 Casablanca
International Video Art Festival of Casablanca 2014
 
Następna edycja za:
-2376 dni
Filmy konkursowe
Festival in out in news